Susret s književnicom Ivanom Adlešić Pervan

Autor: Mario Matošević, 26. 3. 2019.

U ponedjeljak, 25.ožujka 2019., učenici sedmih i osmih razreda imali su priliku upoznati profesoricu engleskoga jezika Ivanu Adlešić Pervan koja nam je predstavila svoj prvi roman Stepenice do neba.

Duhovita je to priča o odrastanju  dječaka Ivana, učenika drugog razreda Prve zagrebačke gimnazije. U obliku dnevničkih zapisa ispisuje različite teme koje zaokupljuju Ivana, od dnevnih sukoba sa roditeljima i starijom sestrom do prvih ljubavi i prvih prijateljskih izdaja. Autorica navodi kako roman sadrži  mnoge elemente iz njezinoga školovanja. Ispričala je kako  je inspiraciju za pisanje romana našla u događaju kada joj je profesor Hrvatskoga jezika predložio pisanje dnevnika kako bi usavršila svoje spisateljske sposobnosti. Naziv romana nastao je prema pjesmi Stairway to heaven rock sastava  Led Zeppelina. Na kraju druženja autorica romana poručila je učenicima neka čitaju, pišu i budu ustrajni u onome što žele.